středa 9. ledna 2019

Physalis jedovatý

Jaký je její zdravotní přínos a jak ji můžete využít v domácnosti? Po požití však může vyvolat žaludeční a střevní obtíže. Zbytek rostliny jedovatý. Méně vyzrálá je údajně lehce jedovatá , není ani chutná a těch několik bobulek které se sní . Celá rostlina je mírně jedovatá , jakož i ne zcela vyzrálé plody.


Physalis alkekengi - mochyně židovská třešeň.

Rostlina kvete od července do srpna. Plody physalis mochyně peruánské jsou naopak jedlé a velmi chutné,. Tyto plody sice nejsou prudce jedovaté , ale ke konzumaci se nehodí.


Priesady si môžeme dopestovať zo . Nezrelé plody sú jedovaté. Má malé sladkokyslé bobuľky pripomínajúce kokteilové rajčiny. Pěstovat mochyni peruánskou není nijak složité.


Ty nezralé totiž mohou být jedovaté.

Naopak lampionky sytě červené a bobule menšího vzrůstu a sytější barvy patří druhu mochyně židovské třešně, která je jedovatá , zato ji lze po usušení použít k. PHYSALIS ALKEKENGI L. Jak physalis naaranžovat. Před konzumací se musí nechat uležet. Její plody jsou jedovaté a tento druh se hodí pouze na dekorace. Zelenožlutá až žlutooranžová. Plod je zralý, jakmile lampiónovitý kalich . Solanum lycopersicum.


Mochyně židovská, „židovská třešeň“. Podle míry nebezpečnosti je lze rozdělit jedovaté rostliny do tří skupin: Druhy způsobující lehčí otravy. Já bych to teda jíst nezkoušel.


Je to mochyně, podle mého mochyně židovská - ta je jedovatá. Ovšem plody této rostliny, mochyně židovské, jsou jedovaté ! Zralé plody mochyně jsou běžně konzumovány, ale v nezralém stavu jsou stejně jako zbytek rostliny pro člověka jedovaté. Je to vytrvalá bylina, mnozí ji znáte ze zahrádek babiček. Príležitostne sa môžu . Výklad pojmu physalis - exotické ovoce.


Pokud vám ten název nic neříká, snad vám napoví víc.

Pozor ale, nezralé plody jsou jedovaté !

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky